Suplementy- HIT czy KIT !?

IMG 7267 Edit

 

Piękne opakowanie, zwracające uwagę na siebie logo, słowa klucze znajdujące się w newralgicznych  miejscach opakowań hmmm… czyżbym wymienił największe plusy zalewających nas z każdej strony suplementów diety? W dzisiejszym artykule podzielę się SWOIM ZDANIEM na temat różnego rodzaju  odżywek które wyrastają jak grzyby po deszczu na sklepowych półkach klubów fitness , sklepów z odżywkami czy… zwyczajnych supermarketów. 

 W swoim życiu śmiało mogę powiedzieć, że spróbowałem większości odżywek typu BCAA, KREATYNA, CARBO, VITARGO, BETA ALANINA, AAKG, ODŻYWEK BIAŁKOWYCH   różnego rodzaju FAT KILERÓW (słabszych i mocniejszych),  ,,przed treningówek” na czele z Tussipectem itd. itd. Dzisiaj śmiało mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że większość z tych rzeczy które zażywałem to była istna lipa, a efekt jaki uzyskiwałem to chudszy portfel oraz wmawianie sobie, że skoro biorę coś dodatkowo to działanie treningowe oraz efekty są znacznie lepsze. NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Oczywiście nie zamierzam poddawać całkowitemu negowaniu zażywania w/w substancji, ale nie wierze w to, że towar za który płacimy niemałe pieniądze jest w 100% tym co jest napisane na pięknym kolorowym opakowaniu! Masz taką pewność???

Jeden ze znajomych opowiadał kiedyś historię o tym jak wybrał się pod adres podany na opakowaniu w celu sprawdzenia, gdzie mieści się laboratorium jednej z firm specjalizujących się w temacie. Zastał tam domek jednorodzinny zamieszkiwany przez starszą panią. Dodam, że adres podany na opakowaniu znajdował się w Szwajcarii, a kolega jeździł tam zarobkowo po auta. Szwajcaria nie jest dużym krajem, wiec upartemu koledze nie sprawiło to większego problemu :)

Coraz częściej słyszę w szatni jak zazwyczaj młodzi adepci siłowni rzucają hasła: ,,ale po tym BCAA jestem pobudzony”…Stoję i nie wiem co mam zrobić! Czy schować się pod ławkę, czy wdawać się w dyskusje. Po takim haśle włos się jeży teoretycznie na głowie, ale z drugiej strony może ,,żółtodziób” ma racje i odczucia jakie opisuje są prawdziwe ponieważ do zwykłego BCAA dodany jest środek, który powoduję w/w odczucia ??? Jestem skłonny w to uwierzyć ponieważ, żeby towar był sprzedawalny oraz ODCZUWALNY, nabywca szczególnie nie mający zielonego pojęcia o jego działaniu musi poczuć go tu i teraz! Jak osoba nie mająca bladego pojęcia o działaniu aminokwasów BCAA jest w stanie ocenić faktycznie działanie anty-kataboliczne tego środka? :) 

Kolejną  kwestią niezwykle ważną, a w zasadzie najważniejszą jest to, że żaden z  tych środków nie zastąpi ODPOWIEDNIEJ DIETY  oraz WŁAŚCIWEGO TRENINGU. Stanowią one wyłącznie dodatek do całego tego zamieszania związanego z uczęszczaniem na treningi! Ja rozumiem, że super modnie wygląda picie odżywek przed i po treningu, super fajnie wygląda mieszanie tych mikstur niczym PAPA SMERF, ale NIE ZASTAPIĄ ONE TRENINGU I JEDZENIA!

Używanie odżywek białkowych nawet najwyższej jakości kilka razy dziennie może, a nawet jestem pewny że doprowadzi do wielu niedogodności związanych z pracą żołądka. Jakby nie patrzeć jest to środek chemiczny, wiec powinien stanowić DODATEK, a nie FUNDAMENT diety.

Dlatego jeśli już decydujesz się na korzystanie z różnego rodzaju ,, wspomagaczy”, w zależności od celu jaki sobie założyłeś, najpierw odpowiedz sobie na pytanie: czy to już jest ten czas, żeby zacząć wyciągać asy z rękawa, czy mam jeszcze wiele do poprawy w podstawowych aspektach tej układanki…

Kontakt

tel: +48 501 198 630
mail: info@margaretteacher.com

Obserwuj nas

© 2017 Margaret Teacher. Wszelkie prawa zastrzeżone

Search

facebook_page_plugin