Jak radzić sobie z problemami trawiennymi

IMG 7294

W dzisiejszym artykule chciałbym poruszyć temat problemów trawiennych . Czym są spowodowane, jak sobie z nimi radzić, jaki mają wpływ na nasze życie ?

Każdy z nas w swoim życiu miał do czynienia z niestrawnościami, wzdęciami, biegunkami, wymiotami itp. Nie ma w tym nic absolutnie dziwnego jeśli taki stan rzeczy zdarza nam się od tzw. dzwonu. Problem zaczyna się wtedy, kiedy w/w dolegliwości stają się w naszym życiu codziennością...

Zdrowe jelita mają wpływ na nasz cały organizm zaczynając od samopoczucia, a na chorobach z nowotworami  w roli głównej kończąc!

Stres, obniżona odporność, wahania nastrojów, to wszystko zawsze powiązane jest z problemami trawiennymi oraz jelitowymi.

Czy dobrze się czujesz, gdy  zamiast dobrze pracującej machiny jakim jest układ trawienny posiadasz kanalizację zawaloną ściekami syfu, odpadów i innych resztek? ABSOLUTNIE NIE !  Czy nie szanujesz siebie na tyle mocno, żeby zadbać o swoją dietę, suplementacje, nawodnienie organizmu  na takim poziomie, żeby zniwelować straty do minimum ?! WYGLĄDA NA TO ŻE NIE ! Straty o których mówię spowodowane są tylko i wyłącznie przez nas samych…

Problemy trawienne o których mowa w artykule biorą się przede wszystkim ze stanów zapalnych w naszych jelitach. Stany zapalne powstają na skutek spożywania dużej ilości przetworzonego jedzenia , używania na potęgę leków przeciwzapalnych , stosowania ANTYBIOTYKÓW ! , niedoborów witamin z grupy B , niedoborów kwasu foliowego , braku nawodnienie naszego organizmu.

Stany zapalne to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej. Pod nimi kryją się uszkodzone komórki jelit, uszkodzenia błony śluzowej, przerost CANDIDY, SIBO itd.  Wszystkie te rzeczy o których mowa biorą się z niczego innego jak z naszego złego postępowania. Największym błędem który popełniamy jest tzw. nieczysta dieta składająca się w głównej mierze z produktów anty-żywieniowych. Duża ilość niewłaściwych węglowodanów ( cukrów !!! ), przewaga w diecie tłuszczy OMEGA 6, zbyt mała ilość spożywanej wody, nieodpowiednie środowisko kwasowo –zasadowe to tylko jedne z podstawowych błędów popełnianych przez nas w życiu codziennym.

W momencie kiedy nasz stan nie jest tak poważny,  a zdiagnozowanie kłopotów nie wymaga pomocy lekarskiej, badania USG, kolonoskopii, gastroskopii, czy testu na nietolerancje pokarmową, wystarczy wprowadzić do naszej diety więcej tłuszczów OMEGA 3, a tłuszcze uważane przez większość za zdrowe, czyli oleje słonecznikowe, rzepakowe  zamienić na Olej kokosowy, masło klarowane, oliwę z oliwek (nie używać do smażenia), czy np. odsunięty przez większość do lamusa smalec. Koniecznością będzie wprowadzenie większej ilości warzyw pod każdą postacią na czele z kiszonkami!

Wszelkiego rodzaju tłuste rosoły korzystnie wpłyną na proces regeneracyjny nasze układu pokarmowego, dlatego ograniczenie węglowodanów na rzecz w/w tłuszczy będzie mądrą decyzją.Równie mądrym rozwiązaniem będzie picie octu jabłkowego w niedużych ilościach ( łyżka stołowa na pół szklanki wody), ale z tym postępowałbym zdecydowanie ostrożniej niż z innymi moimi propozycjami!

Kolejnym  dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie probiotyków, ale te zostawiłbym na kolejny etap leczenia. Nieodłącznym elementem, ale niezwykle ważnym będzie  jak przy każdych problemach zdrowotnych  ograniczenie stresu i odpowiednia ilość snu.

Warto wprowadzić powyższe wskazówki w życie codzienne, aby poprawić trawienie, a tym samym być zdrowszym i mieć lepsze samopoczucie.

 

Kontakt

tel: +48 501 198 630
mail: info@margaretteacher.com

Obserwuj nas

© 2017 Margaret Teacher. Wszelkie prawa zastrzeżone

Search

facebook_page_plugin