Wpływ regeneracji na postępy treningowe

Tomcio4

 

       Siła, moc, dynamika, wytrzymałość, gibkość, REGENERACJA! Wszystkie z w/w aspektów są niezwykle ważne, ażeby nie powiedzieć kluczowe bez względu na dyscyplinę sportową jaką uprawiacie, czy też trenujecie ,,rekreacyjnie,,. Większość z trenerów, nie mówiąc o zawodnikach, czy też podopiecznych trenujących z Nami personalnie, zapomina w wirze pracy o REGENERACJI!!!
       Jak zwykle w Naszych artykułach staramy się przekazywać Wam jak największą ilość wiedzy, w jak najprostszy i jak najlepszy sposób tylko potrafimy. Nie inaczej będzie tym razem. Czy to jesteś ,, piłkarzykiem,, (mimo, że też nim kiedyś byłem, lałbym obecnych oczywiście nie wszystkich i patrzył jak puchnie), koszykarzem, siatkarzem, piłkarką ręczną, zapaśnikiem, siatkarką, pływakiem, lekkoatletą, maratończykiem, kolarzem, czy jakimkolwiek innym sportowcem, nie zapomnij o najważniejszym: czyli o odpowiednim zadbaniu o swoją świątynie, którą jest Twój ORGANIZM!
       
       Zupełnie niedawno miała miejsce sytuacja, kiedy to pewien trener przygotowywał ( bardzo sumiennie ! ) swojego zawodnika do bardzo ważnych zawodów. Poprosił mnie o radę i swoje zdanie, jeśli chodzi o wpływ na regeneracje organizmu poprzez podanie dożylnie glutationu. Oczywiście uważam glutation za bardzo dużego sprzymierzeńca Naszego organizmu w ciężkich okresach treningowch jak i chorobowych, ale tym razem odpowiedziałem pytaniem na pytanie: Kiedy zawodnik X miał dzień beztreningowy? Obaj zdębieli, po czym postanowili ,, odpuscić,, 2/3 dni na rzecz regeneracji organizmu. Podopieczny, który tak jak wspomniałem wykonywał bardzo sumienną pracę (czy odpowiednią nie mam zielonego pojęcia, ponieważ kompletnie nie znam sie na owej dyscyplinie) był solidnie ,, zajechany,,, po czym po zasłużonym oraz odpowiednim zadbaniu o regenerację wrócił jak nowonarodzony z pełną checią do treningu i głodu wygrania zawodów które miał przed sobą. 
 
       Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, kiedy to Nasza siła w treningu idzie w bardzo dobrym kierunku, a pomimo to Nasza wytrzymałość, moc oraz szybkość jak kulała, tak dalej kuleje.  Bardzo często przychodzą do Nas osoby, które mówią Nam o tym, że bardzo ciężko oraz intensywnie trenują (nawet 5-6 razy w tygodniu ), odpowiednio się odżywiają, a efektów sylwetkowych jak nie było tak dalej nie ma!  Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie silnik, który pracuje NON STOP na pełnych obrotach, a jego podzespoły takie jak filtry, czy oleje nie są wymieniana na czas? Czy taki silnik będzie pracował tak długo jak silnik, który jest odpowiednio dopieszczony? Żeby poprawić swoje różnego rodzaju aspekty związane z treningiem nie możemy zapominać o żadnym szczególe, a już na pewno nie o REGENERACJI! ! ! Jeśli przychodzi do mnie kandydat na piłkarza i oznajmia mi, że ostatni posiłek jaki miał miejsce w jego życiu to hot-dog na stacji o godzinie 8, a mamy godzine 16, to jaki to wszystko ma mieć wtedy sens? Bardzo często chcemy doprowadzić w naszym organizmie do superkompensacji poprzez odpowiednią nadwyżkę kaloryczną, bardzo wyszkuną suplementację około-treningową, odpowiednienie nawodnienie itp., a kompletnie zapominamy o odpowiednim śnie, kwestiach relaksacyjnych, które to mogą obniżyć nasz kortyzol a co za tym idzie, doprowadzić do szybszej sanacji. O jednym musimy pamiętać bezwzględnie, iż bycie nadgorliwym ma się nijak do bycia ambitnym. 
 
         Oczekiwania wokół specjalistów, którzy wyrastają obecnie jak grzyby po deszczu są olbrzymie, ale Wasz samozapał moi drodzy jest na prawdę znikomy. My jak pokazują mi ostatnie przykłady Naszych podopiecznych, którzy to podpisują kontrakty w takich klubach jak Leicester City czy Legia Warszawa, jesteśmy tylko trybem w tej machinie! WAŻNYM, ale mimo wszystko tylko trybem! 
 
        Jeśli więc każdy z Was ,, potencjalnych mistrzów", chce osiągnąć coś szczególnego, to musi przede wszystkim zdać sobie sprawę, iż DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH! Jeśli to dla Was zbyt wiele i nie jesteście w stanie poświecić tyle, co wasz zaufany specjalista z danej dziedziny, to śmiało mogę powiedzieć: NIE ZAWRACAJCIE NAM GŁOWY ! Dlaczego? Dlatego, że każdy solidny trener wierzy, że to właśnie Ty możesz być jego perełką i wkłada w to całą wiedzę, zdrowie oraz SERCE! Warto dać od siebie, tyle i aż TYLE! 
 
P.S. 
 
1. TRENER MA ZAWSZE RACJĘ 
2. JEŚLI MYŚLISZ INACZEJ NIŻ TRENER PATRZ PUNKT 1. 
DSC 2223
 

Kontakt

tel: +48 501 198 630
mail: info@margaretteacher.com

Obserwuj nas

© 2017 Margaret Teacher. Wszelkie prawa zastrzeżone

Search

facebook_page_plugin