,,Gruba" motywacja przedświąteczna

 

ok

       

        W zdrowym ciele zdrowy duch… śmiech to zdrowie… zdrowie ma się jedno… i najpopularniejsze... NA ZDROWIE! 

    

      Słowo zdrowie w naszym życiu pojawia się niemal na każdym kroku. Zdrowe jedzenie, zdrowe napoje, zdrowe podejście do życia. No właśnie! Co to tak naprawdę oznacza mieć zdrowe podejście do własnego organizmu? Czy będzie to odmierzanie każdego grama danego produktu jakby człowiek przygotowywał się co najmniej do kulturystycznych zawodów organizowanych przez terminatora czy przypadkiem nie będzie to skorzystanie od czasu do czasu z jakiegoś rodzaju Fast foods?  

  

      Słowo się rzekło, a przecież punkt widzenia zależy od punktu siedzenia! Z naszym zdrowiem czy wyglądem jest dokładnie identycznie. Osoba schorowana z różnego rodzaju chorobami cywilizacyjnymi typu: choroby gruczołu tarczycy, problemy z gospodarką cukrowo- insulinową niestety nie może pozwolić sobie na takie same ustępstwa w swoim funkcjonowaniu jak osoba o genotypie wikinga, który ma zdrowie nie do zajechania! Tak więc do brzegu…J  

    

    Przed nami czas wyjątkowy, ponieważ czeka nas okres świąteczno-noworoczny. czyli czas obżarstwa, pijaństwa mimo obostrzeń, czas siedzenia za stołem. Każdy z bardzo małymi wyjątkami straci trochę zdrowia za stołem, a później oczekuje cudów J To jednak dla mnie nie jest żadnym problemem, a to dlatego, że jesteśmy ludźmi i należy nam się coś od życia. Problem polega jednak na tym, że te same osoby, które mają problemy ,,ze zdrowiem,, i będą się objadały i opijały podczas świąt, robią to samo przez cały rok! Okłamują wszystkich, że problem leży wszędzie dookoła, a ale na pewno nie w ich podejściu do życia. Nie muszę dodawać, że najbardziej okłamują samych siebie. Jako trener i osoba od zawsze wysportowana bardzo współczuje osobom, które nie zostały tak hojnie obdarowane odpowiednim genotypem, żeby móc sobie pozwalać na częstsze ustępstwa. Niestety, ale te osoby muszą wkładać więcej wysiłku w to, żeby wyglądać jak…kolwiek niż inne osoby. Wy musicie walczyć o każdy ujemny gram waszej masy ciała, tak jak ja, musiałem walczyć całe życie np. z tym, żeby cokolwiek pojąć na lekcjach z przedmiotów ścisłych. Życie jest niesprawiedliwe, to prawda. Tylko czy z tego względu mam bombardować swoją kondycję fizyczną, a co za tym idzie psychiczną beznadziejną higieną codzienną swojego życia? Nie uwierzę żadnej otyłej osobie, która powie mi, że nie jest dla niej problemem zbędny balast noszony każdego dnia! Nie uwierzę, że wasza kondycja psychiczna nie cierpi!  

    Mam jednak dla Was propozycje! Nadchodzą święta, a zaraz po nich 2021 rok. Może warto podjąć decyzję o życiowej zmianie i wziąć się w garść, ponieważ zdrowie ma się jedno! Czas zmienić podejście dla dobra swojego, ale również bliskich! Przecież Wasz problem to również ich problem. Niech 2021 będzie rokiem, który zapamiętacie jako rok, w którym wróciliście… do żywych! 

POWODZENIA ! ! !   

Tomek 

Kontakt

tel: +48 501 198 630
mail: info@margaretteacher.com

Obserwuj nas

© 2017 Margaret Teacher. Wszelkie prawa zastrzeżone

Search

facebook_page_plugin